VAIRĀKUMA VARA #1

2016. gada 31. maijā plkst. 19:00

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā

Biļešu cena: 3 EUR / pasākuma dienā teātrī: 4 EUR

vairakuma_vara2puse-page-001

 

dramaturgs: Kārlis Krūmiņš
režisors: Dmitrijs Petrenko
aktieri: Akvelīna Līvmane, Santa Didžus, Jana Ļisova, Rodions Kuzmins, Jurijs Djakonovs

diskusiju vada: Iveta Kažoka

Sadarbojoties režisoram Dmitrijam Petrenko un dramaturgam Kārlim Krūmiņam, top cikla pirmā izrādes skice, kas runās par valsts aparāta un indivīda attiecībām. Kārlis Krūmiņš par jaunizveidoto dramaturģiju: «It kā viss vienkārši un pareizi – ir likums, ir jāpakļaujas. Bet gan jau daudziem ir gadījies nokļūt situācijā, kur likums tiek ievērots burtiski, nemēģinot lietu skatīt pēc būtības. Cīņa pret to ir bezjēdzīga, tā var sagādāt dusmas, aizvainojumu, neizpratni, naidu, dažās situācijās bojāeju vai milzu ciešanas. Dramaturģijā tā ir traģēdijas definīcija. Par vienu šādu patiesu gadījumu arī luga.»

Vairāk par izrāžu skiču un diskusiju ciklu “Vairākuma vara” šeit

 

organizē
DDT_logo_kvadrats-02         logo-fonds-large-lv

Posted in Uncategorized | Comments Off on VAIRĀKUMA VARA #1

PĒDĒJAIS PIONIERIS. iesildīšanās neatkarībā

 

Pirmizrāde 2016. gada 15. aprīlī

Nākamās izrādes:
23. augustā plkst. 19:00
28. septembrī plkst. 19:00
29. septembrī plkst. 19:00

 

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā http://ejuz.lv/pionieris

Biļešu cena: 9 EUR. Studentiem, skolēniem un pensionāriem: 5 EUR.

 

Foto: Gatis Gierts
 

Ņikita, Saņa un Saša ir pusaudži astoņdesmito gadu beigās Rīgā. Saša draudzējas ar Ņikitu, bet Ņikita mīl Sašu. Vēl Saša un Ņikita draudzējas ar Saņu. Viņiem visiem ir piecpadsmit gadu, un viņi runā krieviski. Ņikita, Saša un Saņa ir tie “pēdējie pionieri”, kuriem uzņemšana pionieros desmit gadu vecumā bija tikpat nozīmīgs notikums kā kaklautu sadedzināšana pie skolas pusaudžu gados. Tas ir stāsts par paaudzi, kura savu dzīvi uzsāka reizē ar jaunizveidoto valsti. Par tās paaudzes neremdināmo vēlmi, lai lietas notiek citādāk – sākot ar atļauto matu garumu skolēniem, beidzot ar to, lai viss vienkārši notiktu ĪSTĀK!

“Pēdējais pionieris” ir stāsts, kurš ir radies šeit un tagad, satiekot un uzklausot vairākus “pēdējos pionierus”, aptuveni četrdesmit gadus vecus mūsdienu Latvijas iedzīvotājus, tādējādi metot tiltu starp “šodien” un “tad”.


“Nelielajā telpā pārmiesojoties te pusaudžos, te skolotājos, aktieri ne tikai rāda profesionālo amplitūdu no psiholoģiskā līdz spēles teātrim un atpakaļ, bet patiesi aizrauj. Jāņa Baloža luga ir pilna ar interesantiem vērojumiem un atsaucēm uz izmirušām padomju sadzīves reālijām, savukārt Petrenko iestudējumam piešķīris ātru, dinamisku ritmu, tāpēc laiks skrien vēja spārniem, skatītājiem brīžam jautri smejoties, brīžam nostalģiskā aizkustinājumā atceroties savus bērnības piedzīvojumus.”
Zane Radzobe raksta žurnālā “ir”.

 

 

dramaturgs: Jānis Balodis
režisors: Dmitrijs Petrenko
spēlē: Ilze Āboltiņa, Armands Ikalis, Kristaps Ķeselis
scenogrāfe: Sintija Jēkabsone
gaismu māksliniece: Jūlija Bondarenko

 

 

atbalsta
mss

Posted in Uncategorized | Comments Off on PĒDĒJAIS PIONIERIS. iesildīšanās neatkarībā

GRUZONA EHINOKAKTUSS. romantiska psihodrāma

 

Pirmizrāde 2016. gada 4. martā

Nākamās izrādes:
6. septembrī plkst. 19:00
7. septembrī plkst. 19:00

Izrādes ilgums – 1 h 45 min

Izrādi neiesakām skatītājiem, jaunākiem par 16 gadiem!

 

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā http://ejuz.lv/kaktus

Biļešu cena: 9 EUR. Studentiem, skolēniem un pensionāriem: 5 EUR.

 

Izrādes foto: Inga Plūme
 

“Katram dots tik daudz, cik viņš var panest,” vēsta pārfrāzēts un tautā folklorizējies teiciens, kura saknes meklējamas Bībelē. Tomēr dažkārt nasta izrādās pārāk smaga, un nesējs ir spiests meklēt palīdzību, lai nesabruktu pavisam. Daži to rod aizmirstībā, citi to meklē sevī, bet daudz ir tādu, kuri šo palīdzību tā arī neatrod un ir spiesti padoties. Meklējumu ceļā robeža starp realitāti un šķietamību mēdz būt grūti novelkama. Gadās, ka halucinācijas kļūst daudz īstākas par pašu dzīvi. Gadās, ka maigi lolotā un koptā “gruzona kaktusa” ērkšķis pārdur ādu visnegaidītākajā brīdī. Gadās, ka tiem, kas sola palīdzību, mājās zaļo un par saules gaismu cīnās vēl lielāki kaktusi par tavu.

“Gruzona ehinokaktuss” ir stāsts par cilvēkiem, kuri ir apmaldījušies un cenšas tikt galā ar rēgiem, kas slēpjas viņu gultas matracī. Vai viņiem izdosies? Velns viņu zina!

“Kaktuss, uz kura adatām balstīta izrādes idejiskā virsbūve, ir patiesi veiksmīgs atradums. Spēle ar tēla nozīmēm izrādes veidotājiem ļauj noformulēt 21. gadsimta cilvēka vislielāko bēdu – pārlieku aizņemtību ar sevi un nespēju kaut ko gribēt tik lielā vai mazā mērā, lai pārstātu sēdēt gultā un masturbēt, truli blenžot uz matrjošku.”
Valda Čakare raksta portālā satori.lv

[…]baudīju vakaru, izrādi, atmosfēru, jaunus, talantīgus aktierus un labu pēcgaršu pēc tam. Reinis Boters bija vakara lielais atklājums. Jūtama profesionalitāte, briedums, mainība, jauka viltība, laba fiziskā forma plus skatuves šarms. Ļoti dabiski spēcīgs un patiess Jānis Kronis!
Annasofija raksta savā blogā “Tulpe13”

izrādē ironija, absurds un melnais humors izaudzē negaidītu “kaktusu” šķirni – liriku. Un tas ir kas jauns līdzšinējā M. Lāča režisoriskajā darbā.
Silvija Radzobe raksta kroders.lv

Māra raksta savā blogā “Sajūtu vēstniecība”

 

 

dramaturgi: Anete Konste, Edmunds Frīdvalds, Mārcis Lācis
režisors: Mārcis Lācis
spēlē: Jānis Kronis, Kārlis Tols, Reinis Boters, Ance Strazda
scenogrāfs: Jānis Bijubens
mūzikas autors: Toms Auniņš
gaismu mākslinieks: Lauris Johansons
horeogrāfe: Katrīna Albuže

 

Posted in Uncategorized | Comments Off on GRUZONA EHINOKAKTUSS. romantiska psihodrāma

ASORTI. laikmetīgā deja

 

Pirmizrāde 2016. gada 29. februārī

 

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā http://ejuz.lv/asorti

Biļešu cena: 9,00 EUR. Studentiem, skolēniem un pensionāriem: 5,00 EUR.

 

Foto: Valdis Jansons

 

Katram cilvēkam ir sava unikālā smarža. “Asorti” ir dejas valodā pausts stāstu un smaržu maisījums par cilvēku savstarpējām attiecībām, kas mudina uzdot jautājumus – Kāpēc mēs nevaram sajust otru cilvēku? Kāpēc nevaram notvert ne savu, ne viņa smaržu? Kas mums traucē? Un vai ir iespējams, ka šie smaržu savienojumi spētu dot dzīvību kaut kam jaunam?

Izrāde nebūs nedz smaga, nedz viegla; nedz skumja, nedz priecīga – tā būs spēle ar asociācijām, kas katram skatītājam ļaus gūt unikālu, tikai no savas personīgās pieredzes atkarīgu mākslas piedzīvojumu (vai pārdzīvojumu).

Izrādē ir diezgan daudz fiziskuma, kuru iespējams sagaršot, ja tas (fiziski aktīva kustība dejā) patīk. Un man patīk. Tāpat kā visi pieci dejotāji, jaunās horeogrāfes nebaidīšanās spēlēties, un pāri visam – viegli ķircinošais humors.
Dita Jonīte raksta “DANCE.LV žurnālā”

[…]skatītāja acu priekšā risinās sirreālisms. Dejotāji te dodas uz intriģējošo istabu (virtuvi), te nāk ārā, rodas sajūta, ka viņi iznāk tikai, lai mazliet izvēdinātu galvu. Tā rezultātā mainās bilde, un mums ir iespēja redzēt jaunas situācijas.
Anastasija Lonšakova raksta “DANCE.LV žurnālā”

Jau ātri top skaidrs, ka visi grib būt virtuvē. Es arī gribētu. Izklausās, ka tur cilvēki ir normāli. Bet virtuves priekšā ir skatuve, uz skatuves ir jādejo vai jāspēlē teātris, vai nu vismaz jāuzvedas droši. (..) Lai vai kā – neviens te lāgā negrib būt, visi cieš un ir bezgalīgi vientuļi pat tad, kad tev mutē bāž desu vai esi savijies ar otru cilvēku kādā akrobātiskā pozā. Var jau būt, ka viņi cieš no slimībām, kas aizsākās virtuves notikumos, kurus neredzam, bet rezultāts ir skaidrs – dzīve nav rožu dārzs, vēlamo tik viegli neizdodas iegūt, bieži nākas pārspīlēt, lai vismaz kaut kā sajustu savu esamību. Stāsts noteikti ir arī par “pārceptām” attiecībām, par “cepšanos” un “pārceptām” smadzenēm. Par to, ka visi esam smieklīgi, bet smiekli nenāk.
Inta Balode raksta “DANCE.LV žurnālā”
 

 

horeogrāfe: Sandra Lapiņa
izpildītāji: Agate Bankava, Eva Kronberga, Ivars Broničs, Jānis Putniņš, Taīsija Frolova
gaismu mākslinieks: Miķelis Renebušs

 

 

Izrāde top sadarbībā ar Laikmetīgās dejas kompāniju “ĀRĀ”
ARA_1

Posted in Uncategorized | Comments Off on ASORTI. laikmetīgā deja

ANDRIEVS NIEDRA. trilleris

 

Pirmizrāde 2015. gada 16. decembrī

Nākamās izrādes:
15. augustā plkst. 19:00
16. augustā plkst. 19:00
20. septembrī plkst. 19:00
21. septembrī plkst. 19:00

Izrādes ilgums – 1 h 30 min


Izrādē tiek smēķēts!

 

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā bit.ly/NiedraBP

Biļešu cena: 9 EUR. Studentiem, skolēniem un pensionāriem: 5 EUR.

 


Foto: Inga Plūme

 

 

Jau vairākas paaudzes uzaugušas, ticot, ka Latvijas valsts dibināšana 1918. gada 18. novembrī bija tā laika labākais vai vienīgais iespējamais risinājums, lai aizvestu mūs pie demokrātiskajām vērtībām, ar kurām lepojamies šodien. Iespējams, tas bija labākais risinājums, skatoties no mūsdienu skatpunkta, taču ne vienīgais.

Par izrādi stāsta dramaturgs Kārlis Krūmiņš:
Vai man ir gadījies, mēģinot atrisināt kādu problēmu, it kā darīt visu iespējamo, bet beigās attapties vēl dziļākos sūdos kā līdz tam? Andrievam Niedram ir, un par to mēs viņu vēl šodien pieminam ar tautas nodevēja vārdu.
Šī izrāde būs trilleris par to, kā radās mūsu valsts. Un, lai arī gribētos ticēt, ka tās dibināšana un brīvības cīņas bija skaists varoņu un ideju laiks, ka mūsu vēsture ir tik tīra kā dimanta oliņa, kurai neviens melnumiņš nav pieķēries, tomēr var izrādīties, ka īstenībā ir citādi.

Izrāde apspēlē gan politisko un militāro institūciju absurdo un Kafkas romāniem līdzīgo uzbūvi un darbības stilu, gan runā par to, ko tieši nozīmē nelokāma uzticība ideāliem. 1905. gada notikumi Latvijā pieder pie tiem glorificētajiem vēstures periodiem, kur skaidri saskatāma “mērķis attaisno līdzekļus” filozofija. Līdzīga attieksme valda pret Kārļa Ulmaņa režīmu, kas automātiski paredz Andrievam Niedram antagonista lomu. Tāpēc jau tīri idejiski izrāde ir interesanta – šī ir iespēja viņu redzēt kā protagonistu.(..)
Tas, ka vēsture kļūst vieglāk uztverama tad, kad tā ir vienpusēja un dogmatiska, manuprāt, ir viens no iemesliem, kāpēc šāda “Niedras apoloģija” ir svarīga. Nevis, lai kādu attaisnotu, bet lai veicinātu kritisko domāšanu, kuras trūkums sabiedrībā pēdējā laikā redzams arvien biežāk.

Elīna Marta Martinsone raksta delfi.lv

Pirmais, un, šķiet, visiespaidīgākais pārsteigums ir Emīls Kivlenieks un viņa vokālās dāvanas. Arī atmiņa un spēja pārlēkt no lomas lomā (to, vai ne reizi nesajuka, noteikti var pateikt tikai viņš).
Kārlis Krūmiņš, kurš izrādē skatītāju priekšā iedzīvina Andrievu Niedru, lutina ar spēles vieglumu un rada cilvēku. Paskaidrošu – līdz šim manā apziņā Andrievs Niedra ir gulējis kā fakts. Aktieris tam piešķir vaibstus, motivāciju, rīcību, humoru.

Māra raksta savā blogā “Sajūtu vēstniecība”

Bravo! Ir tapis saviļņojošs juku laiku svētā stāsts, kurā pameklējot var atrast visas trīs beatifikācijas fāzes: ir ticības pārbaudījums, ir tikumiskā pašaizliedzība, ir brīnumdarbs. Un arī morāles mācība. Izrādes anotācijā “Andrievs Niedra” pieteikts kā stāsts par Latvijas valsts tapšanu. Un šai stāstā bijuši ne tikai parādes momenti, bet arī politiskas rīvēšanās rezultātā netaisni salauzti likteņi.
Anda Buševica raksta Latvijas avīzē

Stāsti ir vairāki. Protams, par cilvēka izvēli vai tās neiespējamību ekstrēmā situācijā. Par indivīda lomu politikā un vēstures gaitā.
Atis Rozentāls raksta Kultūras dienā

[Izrādei] ir intriģējošs dramaturģiskais pamats – Kārļa Krūmiņa luga Valtera Sīļa uzvedumā ir nosaukta par trilleri, bet tikpat labi tas ir spiritiskais seanss vai spoku stāsts. Aktierspēlē negaidīti, bet pārliecinoši izmantoti masku komēdijas elementi. Tomēr galvenais – tas ir jaunu cilvēku, taču ne puišeļu, skatījums uz Latvijas pagātni. Vēsture ir pamatīgi pētīta un, paldies Dievam, ieraudzīta bez sēru lentes.
Edīte Tišheizere raksta žurnālā “ir” 2016. gada 18. februārī

“Aktiera [Emīla Kivlenieka] akadēmiski skolotā balss publikai atgādina dziesmas ar Niedras vārdiem, sākot jau ar folklorizējušos “Dažu skaistu ziedu”. Dziesmas un Toma Auniņa režisētā mūzika, kurā melodisks motīvs izplūst un izšķīst gaistošās variācijās, kalpo gan Niedras lomas tēlotāja Kārļa Krūmiņa atelpas brīdim, gan noskaņas radīšanai, gan poētiskās dimensijas iezīmēšanai Niedras biogrāfijā.”
Valda Čakare raksta portālā satori.lv

Niedras bārda uz Kārļa Krūmiņa sejas – plata un uzkrītoši butaforiska – DDT izrādē ir iezīmīgākais vizuālais elements. To papildina savādotā runas maniere ar izteikti priekšējiem “i” un mīkstinātajiem “ŗ” (..). Otrs izrādes dalībnieks Emīls Kivlenieks, kurš atveido veselu virkni Niedras k-ga dialoga partneru (ar Kārli Ulmani un Jāni Balodi sākot, ar patriotiski avantūristiskiem latviešu virsniekiem beidzot), gan savā tēlā maina tikai dažas vizuālas detaļas, tomēr arī piešķir izrādes kopainai savu daļu ironiskā efekta. Un tas, manuprāt, ir īsti vietā, interpretējot tādu darbu kā “Tautas nodevēja atmiņas”.
Eduards Liniņš raksta “Teātra Vēstneša” 2016/I numurā

 

dramaturgs: Kārlis Krūmiņš
režisors: Valters Sīlis
scenogrāfs: Uģis Bērziņš
mūzikas autors: Toms Auniņš
gaismu mākslinieks: Lauris Johansons
spēlē: Kārlis Krūmiņš, Emīls Kivlenieks

Posted in Uncategorized | Comments Off on ANDRIEVS NIEDRA. trilleris

PIELIPĪGIE VĀRDI

 

IZRĀDE BĒRNIEM, KURI MĀCĀS RUNĀT, AR RAIŅA DARINĀTO VĀRDU IEPAZĪŠANU UN ROTAĻĀM
Iesakām bērniem no 2 līdz 5 gadu vecumam

Pirmizrāde 2015. gada 13. novembrī

Nākamā izrāde:
27. augustā plkst. 11:00

Izrādes ilgums – 45 min

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā bit.ly/PielipigieBP

Biļešu cena: 7 EUR. Ģimenes biļete (4 personas): 21 EUR. Biļetes jāiegādājas katram izrādes apmeklētājam neatkarīgi no vecuma.

Iespējams pieteikties izrādes kolektīvam apmeklējumam sev vēlamā laikā. Vairāk informācijas, rakstot uz info@smulitis.lv vai zvanot 29394494.

 

 

Izrādes foto: Inga Plūme

 

 

Izrāde paredzēta pašiem mazākajiem skatītājiem. Vecumā, kad bērni paši rada savus pirmos vārdus un mācās likt kopā teikumus, kopā ar viņiem aktieri aplūkos un izspēlēs, stāstīs un rādīs Raiņa radīto jaunvārdu nozīmes. Daudzus no šiem vārdiem joprojām bieži lietojam – kā „mīla”, „vēlme”, „baigs”, „atspulgs”… Savukārt citi ir aizmirsušies – piemēram, „glāstīgs”, „kniebīgs” un „pielipīgs”. Bet varbūt ir vērts tos iemācīties un ieviest savā ikdienā?

Lai būtu aizraujošāk iepazīt jaunos vārdus, kopā ar mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem izspēlēsim dažādus notikumus cilvēku, dzīvnieku un priekšmetu pasaulē, veidojot nelielus stāstus un klausoties Kārļa Kazāka radītajā mūzikā. Bērniem būs iespēja paspēlēties ar rekvizītiem, kustēties, muzicēt, darboties līdzi, izzināt pasauli un sevi. Šajā izrādē aktieri, bērni un vecāki būs rotaļu biedri, kuri kopā dosies Raiņa piedāvāto vārdu nozīmes meklējumos.

Ilva Lorence raksta savā blogā
“Režisore Paula Pļavniece un scenogrāfe Marija Rozīte-Vītola kopā izveidojušas telpu, kur katrs bērns jūtas īpašs. Bērni ar mirdzošām acīm seko līdzi aktieru teiktajam un gaida brīdi, kad paši varēs iesaistīties.”

Jānis Rubļevskis raksta savā blogā
“Sieva vēlāk man pateica: “Tā izrāde māca vecākiem spēlēties ar bērnu.” Un viņai ir taisnība – visas rotaļlietas un mantas ir taisītas no papīra (mašīna, lelle, lelles gultas, segas, karotes un līdzīgi). Arī papildu rotaļlietas uz vietas tiek izveidotas no papīra, piemēram, kaķis. Tāpat papīra karoti var izmantot arī kā termometru. Un no papīra var izlocīt lelli minūtes laikā. Bērniem patika, jo tā ir fantāzija, kas ir jautra, nevis reālas lietas.”

Santa Remere raksta portālā satori.lv
“Bet arī pavisam vienkāršajos, skaitāmpantiņiem līdzīgajos dzejoļos, kuros nav aprakstīts nekas vairāk par vienas istabā vai dabā sastopamas lietas vērojumu, ienāk pa kādam Raiņa izdomātam vai senatnīgajam vārdam. Kāds “ģīmītis”, kāds “ķēķis”, kāda “mīla”, “vēlme”, “vaļa” u.c. Patiesībā tieši šiem vārdiem ir ļoti būtiska loma – to svešādums raisa iztēli un ļauj nojaust, ka pat šajā mazajā, mums it kā pazīstamajā un tuvajā pasaulē vēl ir daudz atklājamu slāņu. Tie ir kā aizmetnis pamatīgākai pasaules izziņai.”

 

 

režisore: Paula Pļavniece
scenogrāfe: Marija Rozīte-Vītola
mūzikas autors: Kārlis Kazāks
piedalās: Jana Čivžele, Kārlis Kazāks
gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers

 

 

Print
vkkf Rainis un Aspazija

Posted in Uncategorized | Tagged , , , , , , , | Comments Off on PIELIPĪGIE VĀRDI

BLĒŅAS UN PASAKAS

 

 

IZRĀDE BĒRNIEM (NO PIECU GADU VECUMA) UN VECĀKIEM PĒC IMANTA ZIEDOŅA PASAKU KRĀJUMA “BLĒŅAS UN PASAKAS” MOTĪVIEM

Pirmizrāde 2015. gada 26. septembrī

Nākamās izrādes:
19. aprīlī plkst. 19:00
24. aprīlī plkst. 12:00 un 15:00
28. maijā plkst. 12:00 un 15:00

Izrādes ilgums – 1 h 15 min

 

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā bit.ly/BlenasBP

Biļešu cena: 7 EUR. Ģimenes biļete (4 personas): 21 EUR. Biļetes jāiegādājas katram izrādes apmeklētājam neatkarīgi no vecuma.

Iespējams pieteikties izrādes kolektīvam apmeklējumam sev vēlamā laikā. Vairāk informācijas, rakstot uz info@smulitis.lv vai zvanot 29394494.

 

 

foto: Mārtiņš Vilcēns

 

Vai zināji, ka ikviens mums apkārt esošs priekšmets patiesībā dzīvo savu, mums apslēptu dzīvi? Tikai ne vienmēr mēs protam to ieraudzīt… Izrāde „Blēņas un pasakas” būs ceļojums Imanta Ziedoņa fantastiskajā pasaku pasaulē, kur šķietami parasti priekšmeti iegūst spilgtus raksturus un iekuļas dažādās negaidītās dēkas. Tā būs gan jautra rotaļa bērniem, gan meistarklase vecākiem, gan piedzīvojums ar pārsteidzošu mūziku un instrumentiem, blēņām un pekstiņiem.

Izrāde veidota objektu un leļļu teātra estētikā. Spilveni, trauki, grabažas, rotaļlietas un vēl daudzi citi priekšmeti aktieru rokās kļūs par izrādes varoņiem, aicinot mazo un lielo skatītāju iedarbināt arī savu izdomu un palūkoties uz lietām vērīgāk.

Ilze Kļaviņa raksta kroders.lv
“Blēņoties skaisti – tāds ir izrādes “Blēņas un pasakas” virsuzdevums. Minot aktrises Arnitas Jaunzemes klātbūtni šajā izrādē, jāpievieno vārdi – blēņoties ir pamācoši. Viņas loma šajā izrādē ir īpaša, visu izrādes laiku viņa iekšēji notur gudru, intriģējošu attieksmi pret spēli, partneriem un skatītājiem.”

Rūta Briede raksta satori.lv
“(..) maza bērna dzīvē atbildes uz jautājumiem vai sajūtām var atrast arī teātrī. Un mūzikā. Tā ir fundamentāla atziņa kādam, kas ir mazs, bet var tik saprasts arī ārpus savas ģimenes sildošā mīļuma.”

 

 

režija: Ģirts Šolis
scenogrāfija: Reinis Pētersons
mūzika: Mikus Frišfelds
dauzās: Arnita Jaunzeme, Valdis Vanags, Mikus Frišfelds
gaismu mākslinieks: Miķelis Renebušs

 
Print

Posted in Uncategorized | Comments Off on BLĒŅAS UN PASAKAS

BĀRDAS. melnā komēdija

 

Pirmizrāde 2015. gada 18. aprīlī

Nākamās izrādes:
28. aprīlī plkst. 19:00
15. maijā plkst. 19:00

Izrādes ilgums – 1 h 15 min

Izrādi neiesakām skatītājiem, jaunākiem par 16 gadiem!

 

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā bit.ly/BardasBP

Biļešu cena: 9,00 EUR. Studentiem, skolēniem un pensionāriem: 5,00 EUR.

 

 

Izrādes foto: Inga Plūme / Publicitātes foto: Valdis Jansons

 

 

 

Jūs taču visi esat pamanījuši, ka cilvēku ar bārdām kļūst arvien vairāk? Droši vien jums pašam ir bārda. Vai vismaz blakus stāv kāds bārdainis un smīn. Mēs esam visur. Un pavisam drīz mēs pārņemsim varu. Protams, tikai tad sāksies īstā cīņa. Īstie bārdaiņi saprot. Bet jūs, bez bārdas – sargieties! Un vēl jo vairāk jūs, neīstie bārdaiņi.

Jaunajā pasaulē varu pārņēmuši bārdaiņi. Visnežēlīgākais, sīkstākais un vīrišķīgākais ir Melno bārdu klans. Slepenpolicijas Šefa un viņa palīgu ikdiena paiet, atmaskojot viltbāržus un cīnoties pret rudbāržiem, sirmbāržiem, skābaržiem un citiem deģenerātiem. Dienā, kad Šefa nervi neiztur, viņš veic vistumšākās, melnākās maģijas rituālu – izsauc Melno Bārddzini. Izrāde par vīriešiem un viņu attiecībām ar varu, tradīcijām un kompleksiem.

Izrādes dramaturgs Jānis Joņevs guvis plašu atzinību ar romānu „Jelgava 94”, par ko autors saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu un Eiropas Savienības literatūras balvu. „Bārdas” būs Joņeva debija dramaturģijā. Režisors Mārcis Lācis šajā melnajā komēdijā attīstīs spilgtas un oriģinālas mākslas valodas meklējumus, ko viņš aizsācis iestudējumos “Dirty Deal Teatro”, Latvijas Nacionālajā teātrī un Liepājas teātrī.

“Bārdas” ir ievērības cienīgas ar to, ka konsekventi ieturētā farsa estētikā (kas teātros Latvijā negadās bieži) ļauj pusotru stundu atslēgties no visa reglamentēti pieklājīgā un ieturētā, lai mēs paraudzītos no malas un sirsnīgi pasmietos paši par sevi.”
Anna Andersone raksta Sans

Ilva Lorence raksta savā teātra blogā

 

 

dramaturģija: Jānis Joņevs, Mārcis Lācis
režija: Mārcis Lācis
spēlē: Armands Berģis, Raimonds Celms,
Jānis Kronis, Uldis Sniķers, Kārlis Tols
scenogrāfi: Jānis Bijubens, Aivars Žukovskis
mūzikas autors: Toms Auniņš
horeogrāfe: Katrīna Albuže
gaismu mākslinieks: Lauris Johansons

 

 

Atbalsta:

TVNET Logo Doc

Posted in Uncategorized | Comments Off on BĀRDAS. melnā komēdija

ZUDUSĪ ANTARKTĪDA. dokumentāls piedzīvojumu stāsts

 

Pirmizrāde 2015. gada 5. februārī

Izrādes ilgums – 1 h 30 min

 

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā http://bit.ly/AntarktidaBP

Biļešu cena: 9 EUR. Studentiem, skolēniem un pensionāriem: 5 EUR.

 

 

foto: Inga Plūme

 

 

 

 

Tikai retajam no mums kaut reizi dzīves laikā paveras iespēja nokļūt planētas aukstākajā, vējainākajā un vismazāk izpētītajā kontinentā. Taču tas ir tā vērts. Saviem nedaudzajiem viesiem Antarktīda piedāvā ne vien neaizmirstamu pieredzi cīņā par izdzīvošanu, bet arī pārpasaulīgu skaistumu un apbrīnojamu dzīvības daudzveidību.

Laimīgā kārtā – ikvienam no mums ir iztēle, kurai robežu nav. Izrādes radošā komanda aicina doties audiovizuālā ceļojumā un ieraudzīt Antarktīdu ievērojamā jūras biologa Džeimsa Maklintoka acīm. Tas būs ceļojums, kurā apvienosies zinātne, piedzīvojumi un humors. Tā laikā varēs ienirt dziļi zem trīs metru biezas ledus kārtas un sastapties ar jūras tauriņiem. Varēs piedzīvot vētru Dreika šaurumā. Un varēs ieraudzīt Antarktīdu, brīdi pirms tā pazūd tāda, kāda tā ir šobrīd.

Liepājniekam izdodas šajā situācijā nodibināt dzīvu, abpusēji labvēlīgu kontaktu ar skatītājiem. (..) Manuprāt, izrāde stāsta par citu apdraudētu ekosistēmu – kopā būšanu, personiskām sarunām.
Zane Radzobe raksta ir.lv

Aktierim piemīt labsirdīgi ieinteresēta attieksme pret skatītāju, humora izjūta un pats galvenais – spēja būt gana aizrautīgam, lai ticētu, ka publikai viņa pārspriedumi par jūras mošķiem un to pārvietošanos būs interesanti.”
Valda Čakare raksta satori.lv

Radošā komanda izdomājusi labu veidu, kā piesaistīt sabiedrības uzmanību aktuālajai tēmai par dabas aizsardzību, neuzspiežot savu viedokli, bet rādot to no dažādiem skatu punktiem.
Ilva Lorence raksta savā blogā

Dzīvi, sirsnīgā vienkāršībā un aizrautībā izstāstīts stāsts, kurš varbūt vieš interesi par bioloģiju, vai karaliskajiem krabjiem, vai pingvīnu sugu, kas atlikuši vien 3000, vai niršanu.
Māra Medne raksta savā blogā

 

 

pēc Džeimsa Maklintoka grāmatas ZUDUSĪ ANTARKTĪDA (LOST ANTARCTICA by James McClintock) 
 
dramaturgs: Jānis Balodis
režisors: Valters Sīlis
scenogrāfe: Ieva Kauliņa
komponists: Edgars Raginskis
spēlē: Toms Liepājnieks
gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers

 

Posted in Uncategorized | Comments Off on ZUDUSĪ ANTARKTĪDA. dokumentāls piedzīvojumu stāsts

BENZĪNVĪRS. Kaspara G. sirreālā biogrāfija

 

Pirmizrāde 2015. gada 23. februārī

Nākamā izrāde:
6. jūnijā plkst. 19:00

Izrādes ilgums – 1 h 40 min

Izrādi neiesakām skatītājiem, jaunākiem par 16 gadiem!

 

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā bit.ly/BenzinvirsBP

Biļešu cena: 9 EUR. Studentiem, skolēniem un pensionāriem: 5 EUR.

 

 

Foto: Inga Plūme

 

 

 

Agrāk viņu sauca par Kasparu G. Tagad viņš ir Benzīnvīrs. Netīrs, ģērbies vienās skrandās, viņš klaiņo pa dažādiem Latvijas benzīntankiem, elpo benzīnu un ļoti daudz smejas. Dažkārt viņu arestē kādas pašvaldības policija, aizved ārstēties, bet viņš vienmēr izbēg. Viņš izbēg, lai atgrieztos savā pasaulē, pilnā pārsteidzošu tēlu un notikumu.

„Par Benzīnvīru es uzzināju diezgan daudz. Tik daudz, ka sapratu: es negribu to stāstīt. Es gribu parādīt – un reizē ar aktieriem un skatītājiem ielūkoties viņa pasaulē.
Rakstot “Benzīnvīru”, sapratu, cik ļoti svarīgs ir skata punkts, no kura uzlūkojama Kaspara G. biogrāfija. Šis punkts man māca – ir jāiztēlojas laimīgs Benzīnvīrs,” stāsta izrādes autors Andris Kalnozols.

Ivars Krasts un Edgars Kaufelds savās etīdēs ir viens no komiskākajiem pēdējā laikā latviešu teātrī redzētajiem tandēmiem, un ir iemesls ticēt tiem skatītājiem, kas apgalvo, ka viņi šajā izrādē smējušies līdz asarām. (..) “Benzīnvīrs” ir pierādījums tam, ka visiem nozīmīgi stāsti var slēpties arī vietās, no kurām savā ikdienā mēs labprātāk laižamies lapās vai cenšamies izvairīties, ieņemot izsmējīgas vai nosodošas pozas.
Pauls Bankovskis, satori.lv

Skaļi smiekli un klusuma pilni mirkļi, kad skatītāju dzirde koncentrēta uz Benzīnvīra ikdienas pārdomām. Izrāde pilna pārsteigumu un jautru mirkļu, tāpēc noteikti iesaku to apmeklēt.
Ilva Lorence raksta savā teātra blogā

Šī traģiskā stāsta interpretācija parāda, ka latvieši nav depresīva ļautiņu sauja pie Baltijas jūras. Latviešiem ir humors, un pat ļoti labs! Spēja pasmieties pašiem par sevi, redzēt nesaredzamo un tajā pašā brīdī mīlēt apkārtējo pasauli, neskatoties ne uz ko! (..) “Benzīnvīram” dodu 10 no 10.
Bandzja raksta savā blogā

Šobrīd, pat šķiet, uzrakstīt nav iespējams un kaut ieskicēt tos dažādos slāņus, kurus skar izrāde, ne tikai vizuāli, audiāli, bet arī mentāli un tīri fiziski. (..) Es aizietu vēl. Ņemtu līdzi draugus un priecātos, ka mazliet jūku prātā arī pati.
Sajūtu Vēstniece raksta savā blogā

 

 

dramaturgs: Andris Kalnozols
režisori: Andris Kalnozols, Marta Elīna Martinsone
scenogrāfs: Uģis Bērziņš
lomās: Andrejs Možeiko, Ivars Krasts,
Edgars Kaufelds
mūzikas autori: Ivars Krasts, Toms Auniņš
horeogrāfe: Katrīna Albuže
gaismu mākslinieks: Rūdolfs Kugrēns

 

 

atbalsta
SORAINEN_logo

Posted in Uncategorized | Comments Off on BENZĪNVĪRS. Kaspara G. sirreālā biogrāfija

MĀKOŅI

 

IZRĀDE-LEKCIJA AR FIZIKAS EKSPERIMENTIEM 6 – 9 GADUS VECIEM BĒRNIEM

Pirmizrāde 2014. gada 18. decembrī

Nākamās izrādes:
18. septembrī plkst. 18:00

Izrādes ilgums – 1 h

 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā bit.ly/MakoniBP

Biļešu cena: 7 EUR. Ģimenes biļete (4 personas): 21 EUR. Biļetes jāiegādājas katram izrādes apmeklētājam neatkarīgi no vecuma.

Iespējams pieteikties izrādes kolektīvam apmeklējumam sev vēlamā laikā. Vairāk informācijas, rakstot uz info@smulitis.lv vai zvanot 29394494.

 

 

Foto: Inga Plūme

 

 

 

Šajā izrādē aktieri Artūrs un Andrejs veiks dažādus fizikālus un mākslinieciskus eksperimentus, lai bērniem saprotamā veidā izstāstītu un parādītu, cik skaistā pasaulē dzīvojam. Tiks meklētas atbildes uz jautājumiem – kā rodas mākoņi, lietus, sniegs un varavīksne, un kā šīs parādības iespējams iegūt mājas apstākļos. To papildinās zinātniski skaidrojumi un Jura Kronberga dzejoļi no “Mākoņu grāmatas”.

Ja vien ļausimies mākslas un zinātnes sadarbībai, izrāde liks noticēt brīnumiem – tostarp Artūrs mēģinās īstenot kādu bērnības sapni, ko līdz šim visi uzskatījuši par neiespējamu.

 

 

režisore: Paula Pļavniece
dramaturgi: Justīne Kļava, Matīss Gricmanis
dzejoļi: Juris Kronbergs
scenogrāfe: Marija Rozīte
spēlē: Andrejs Možeiko, Artūrs Putniņš
skaņa: Uldis Sniķers

 

 
Print

Atbalsta:

??????????????? ilustreta junioriem logo s

Posted in Uncategorized | Comments Off on MĀKOŅI

VAIRĀKUMA VARA. izrāžu skiču un diskusiju cikls

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā

Biļešu cena: 3 EUR / pasākuma dienā teātrī: 4 EUR

Vairākuma vara #1 – 2016. gada 31. maijā plkst. 19:00

vairakuma_vara2puse-page-001

Jau vairāk nekā 25 gadus galvenais Latvijas valsts iekārtu raksturojošais vārds ir demokrātija, Latvijas sabiedrību uzskatām par demokrātisku. Tomēr joprojām aktuāls ir jautājums – kas ir šī demokrātija? “Vairākuma vara” ir izrāžu skiču un diskusiju cikls, kas tapis, sadarbojoties Dirty Deal Teatro un fondam atvērtai sabierībai DOTS ar mērķi veicināt izpratni par demokrātiju un mūsu kā demokrātiskas sabiedrības locekļu pienākumiem un tiesībām.

“Vairākuma vara” ietvaros tiek rīkoti vairāki unikāli pasākumi, kuru pirmajā daļā kāda mākslinieku komanda piedāvā skatītājiem izrāžu skici par sabiedrības vairākuma-mazākuma attiecībām demokrātiskā valstī. Katru reizi pasākuma otrajā daļā sadarbībā ar fondu atvērtai sabiedrībai DOTS risināsies diskusija, kurā katram tās dalībniekam būs iespēja uzklausīt citu viedokļus, formulēt un publiski izteikt savus uzskatus par izrādes skicē iezīmēto tēmu, tādējādi ar veselīgu un atvērtu diskusiju veicinot katra indivīda aktīvāku iesaisti sabiedriskos un politiskos procesos.

Cikla «Vairākuma vara” ietvaros rādītās izrāžu skices tiek veidotas, balstoties Latvijas iedzīvotāju pieredzē, viedokļos, faktos un dokumentos. Tās stāstīs par sabiedrības pieredzi, dzīvojot demokrātiskā valsts iekārtā, kas lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju bijusi iespējama tikai pēdējos divdesmit piecus gadus. Jauniešiem Latvijā nav bijusi iespēja šo demokrātijas pieredzi pārmantot no saviem vecākiem. Līdz ar to kopā ar atjaunoto Latvijas valsti ir uzaugusi paaudze, kas demokrātiskas pārvaldes modelī ir dzīvojusi visu savu mūžu, tomēr līdz galam nav apzinājusies savus pienākumus un tiesības. Cikls «Vairākuma vara» pētīs, vai mūsu kā sabiedrības pieredze un izpausmes ir pietiekoši iekļaujošas; vai visiem, kas mīt Latvijas teritorijā, tiesības un pienākumi ir vienādi. Kādi ir veidi, lai bez populisma un viltības mēs kā sabiedrība spētu pieņemt un ieklausīties visos Latvijas teritorijā mītošajos cilvēkos, respektējot viņu vēlmi un tiesības būt citādākiem.

Posted in Uncategorized | Comments Off on VAIRĀKUMA VARA. izrāžu skiču un diskusiju cikls